Masz pytania? Zadzwoń: +48 338 164 220
O nasSala Redutowa i jej historia

sala redutowa o nas

Od początku swego istnienia, jako wnętrze reprezentujące wysoki europejski standard, piękna sala Redutowa cieszyła się dużą sławą i popularnością wśród elit z kręgów artystycznych, przemysłowych i politycznych.

Organizowano w niej wystawy malarskie, przedstawienia teatralne i kabaretowe oraz bale, w których biorącą udział śmietanka towarzyska kwestowała na cele dobroczynne i narodowe.

Pierwszym znamienitym gościem Sali Redutowej był arcyksiążę Karol Habsburg (późniejszy ostatni cesarz Austrii), który w 1912 roku przebywał w bialskim hotelu wraz z małżonką. Wybitną osobowością, która na początku 1915 roku wielokrotnie gościła w hotelu, był Józef Piłsudski. Historia mówi, iż jako dowódca I Brygady Legionów uczestniczył w polskich imprezach narodowych, które miała zaszczyt gościć Sala Redutowa.

Inne znaczące wydarzenia, jakie miały miejsce w Sali Redutowej to pokazy bialskiego „Sokoła” i walk zapaśniczych z udziałem m.in. Zbyszka Cyganiewicza; występy lwowskiego „Teatru Polskiego” w czasie I wojny światowej.

W latach trzydziestych bale karnawałowe , takie jak np. bal Ligi Morskiej i Kolonialnej w 1930 r., wypełniały egzotycznie dekorowaną sale. Jej wnętrza były nieodzownym miejscem spotkań i życia towarzyskiego elity bialskiej.


pobierz oferte w pdf


sala redutowa wesela

WESELA

Sala Redutowa, czyli idealne miejsce na organizacje wymarzonego wesela
koncerty w sali redutowej

KONCERTY

Imprezy okolicznościowe w Sali Redutowej organizujemy dokładnie według potrzeb naszych Gości
bale sala redutowa

BALE

Najlepsze miejsce na wszelkie spotkania biznesowe i konferencje w Bielsku-Białej
spotkania biznesowe w sali redutowej bielsko biała
KONFERENCJE
Jeśli szukają Państwo miejsca na jakąkolwiek imprezę, czy spotkanie - zapraszamy do Sali Redutowej
www.salaredutowa.pl © Copyright 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone.All rights reserved. By bookingsolutions.pl